Aktualności

5,5 MILIONA ZŁ DLA GMINY RZECZNIÓW
2020.06.10 13:22

5 czerwca odbyło się spotkanie w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podczas którego Wójt Gminy Rzeczniów Karol Burek oraz Skarbnik Gminy Edyta Walczyk podpisali umowę w sprawie udzielenia pożyczki w 50% umarzalnej na kwotę prawie 5,5 miliona zł. Środki są przeznaczone na budowę nowoczesnej biologiczno-mechanicznej oczyszczalni ścieków w Rzeczniowie, której całkowity koszt wyniesie 6,5 miliona zł. Prace na budowie już trwają.
W tym sukcesie mają ogromny udział przyjaciele naszej gminy - Poseł na Sejm RP Pani Anna Kwiecień oraz Prezes Zarządu WFOŚIGW Pan Marek Ryszka.
Wójt Gminy Rzeczniów: „W imieniu społeczności gminy Rzeczniów składam Państwu serdeczne słowa uznania i podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie. Już podczas pierwszego wspólnego spotkania w 2018 roku moja prośba o wsparcie w tej i wielu innych sprawach spotkała się z Państwa życzliwością.
Dziękuję moim współpracownikom z Urzędu Gminy za wsparcie w przygotowaniu i realizacji inwestycji.
Słowa podziękowania kieruję również do Państwa Radnych, obecnej i poprzednich kadencji, za udział w podjęciu dobrych decyzji przy wyborze koncepcji budowy, sfinansowaniu dokumentacji i poparcie mojej decyzji o sposobie sfinansowania inwestycji. Wspólnie działamy dla dynamicznego rozwoju oraz ochrony środowiska w Gminie Rzeczniów.”


Powrót do pełnej listy aktualności