Aktualności

Nowy rok szkolny, nowe klasy, szatnie, nowe znajomości i nowe… przedszkole.
2019.09.05 14:23

Nowy rok szkolny, nowe klasy, szatnie, nowe znajomości i nowe… przedszkole.
Data 2 września na długo pozostanie w pamięci najmłodszych mieszkańców Gminy Rzeczniów. Tego dnia w Budynku Zespołu Szkół w Rzeczniowie zostały otwarte i poświęcone nowoczesne pomieszczenia, w których funkcjonować będą oddziały przedszkolne. Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się bardziej uroczyście niż zazwyczaj. Wszystko za sprawą maluchów, które od tego roku szkolnego mogą wraz ze starszymi kolegami uczęszczać do jednej placówki.
Nowy rok szkolny tradycyjnie rozpoczęła Msza Święta w Kościele w Rzeczniowie, celebrowana przez Proboszcza tutejszej parafii ks. Sylwestra Chodyrę. Następnie władze szkolne, zaproszeni goście, rodzice i uczniowie udali się do szkoły. Pierwszym punktem było poświęcenie i otwarcie przedszkola. Ks. Proboszcz Sylwester Chodyra dokonał uroczystego poświęcenia, natomiast Wójt Gminy Rzeczniów Pan Karol Burek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Zygmunt Wicik, Dyrektor Zespołu Szkół w Rzeczniowie Pan Zbigniew Korycki oraz przedstawiciel Rady Rodziców Pani Katarzyna Tracz przecięli wstęgę. Następnie wszyscy zebrani udali się na salę gimnastyczną, gdzie Dyrektor Zespołu Szkół oficjalnie rozpoczął nowy rok szkolny 2019/2020.
Wójt Gminy Rzeczniów Karol Burek złożył życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Panu Dyrektorowi, Kadrze Pedagogicznej, wszystkim Pracownikom szkoły oraz rodzicom, dzieciom i młodzieży szkolnej.
Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom władz samorządowych i szkolnych, a także ekip remontowych udało się zagospodarować skrzydło budynku, w którym dotychczas było gimnazjum
i zadbać o odpowiednią przestrzeń dla najmłodszych dzieci. Generalny remont pomieszczeń
z adaptacją na przedszkole odbył się w czasie wakacji, aby najmłodsi mieszkańcy Gminy Rzeczniów mogli od 1 września rozpocząć naukę w nowoczesnym i przyjaznym miejscu.

Więcej zdjęć

Powrót do pełnej listy aktualności