Aktualności

Promocja książki
2019.03.19 12:10

W dniu wczorajszym odbyła się promocja nowej książki Pani Mariola Kruk pt. "Nase godanie". Pani Mariola jest mieszkanką Podkońc. Od lat interesuje się tym co jest związane z naszą lokalną tradycją i historią. Jest to kolejna publikacja, która ma dla nas mieszkańców gminy ogromną wartość - powiedział podczas spotkania Wójt Gminy Rzeczniów Karol Burek.
Podczas spotkania mieliśmy okazję wysłuchać wykładu dr Moniki Kresy "Podkońce i okolice okiem językoznawcy". Spotkanie promocyjne obfitowało w dialogi (Dorota Dziura i Barbara Moskwa) i utwory regionalne w wykonaniu mieszkanek Podkońc przy akompaniamencie Stanisława Grudniewskiego oraz Chóru "Rzeczniowiacy".
Sala "kina za rogiem" gościła wczoraj wielu mieszkańców gminy i zaproszonych gości, w tym Wicestarostę Powiatu Lipskiego Maria Węgrzecka, która również jest mieszkanką Rzeczniowa i Przewodniczącego Rady Gminy Rzeczniów Pana Zygmunta Wicika.
Całe spotkanie, jak zawsze w miłej i ciepłej atmosferze poprowadziła Pani Krystyna Beata Wójtowicz Dyrektor Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie.

 

 

 

Powrót do pełnej listy aktualności