Aktualności

Kolejne inwestycje w oświetleniu ulicznym
2018.06.29 11:41

Zgodnie z zapowiedzią Wójta Gminy w tym roku realizowane są kolejne inwestycje w oświetleniu ulicznym, w miejscowościach gdzie lampy są przestarzałe i generują przez to ogromne zużycie energii elektrycznej.
Samorząd Gminy inwestuje w najnowsze technologie ściśle związane z oświetleniem ulicznym. Od kilku lat Gmina Rzeczniów borykała się z problemem przestarzałych linii i opraw oświetlenia ulicznego. Obserwowaliśmy częste awarie i okresowe wyłączenia lamp. Wprowadzone w ostatnich latach rozwiązania polegające na zakupie energii elektrycznej przez gminę w drodze przetargu oraz systematycznej modernizacji infrastruktury oświetleniowej wpłynęły znacznie na wydłużenie czasu świecenia oraz sprawność lamp.
„W ubiegłym roku wymianą opraw oświetleniowych zostały objęte następujące miejscowości: Rzeczniów, Rzeczniów-Kolonia, Jelanka, Grechów, Pawliczka, Marianów, Rzechów-Kolonia, Stary Rzechów, Podkońce i Płósy. Zamontowano 320 lamp ledowych. Teraz przyszedł czas na kolejne miejscowości. W tym etapie przewidziano montaż 200 lamp. Lampy zostały już wymienione w Grabowcu, Dubrawie, Małym Kalinowie i Osinkach. Trwają prace na kolejnych odcinkach: w Michałowie, Pasztowej Woli i Ciecierówce.” – mówi Wójt Gminy Karol Burek.
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na terenie Gminy Rzeczniów zamontowane zostały również solarne autonomiczne lampy uliczne w systemie OF-GRID. Oświetlają one miejsca, w których jak do tej pory było to niemożliwe. Uliczne oświetlenie solarne LED działa bez zasilania sieciowego. Opiera się całkowicie na energii słonecznej, co jest nieograniczone, bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Solarne lampy uliczne zasilane energią słoneczną stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznego oświetlenia ulicznego, zwłaszcza w miejscach odległych od infrastruktury, dla których nieopłacalne jest doprowadzenie energii elektrycznej. Na terenie gminy zamontowano 10 latarni: 3 przy Cmentarzu Parafialnym w Grabowcu, 2 przy Cmentarzu Parafialnym w Rzeczniowie, 1 przy Cmentarzu Parafialnym w Pasztowej Woli oraz 2 latarnie na odcinku od ronda w Rzeczniowie do Rzeczniowa-Kolonii i 2 latarnie w uliczce od Michałowa.
 

 

Powrót do pełnej listy aktualności