Aktualności

Remont Strażnic w Jelance i Płósach
2018.05.11 10:31

Gmina Rzeczniów sukcesywnie inwestuje w strażnice OSP, które pełnią funkcje świetlic wiejskich. Tym razem kolej na strażnice w Jelance i Płósach a to za sprawą dodatkowych środków w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2018.
Zarówno w Jelance jak i w Płósach prace remontowo-budowlane prowadzone były już w poprzednich latach. Wiele z wcześniejszych prac prowadzone było we współpracy Samorządu i Jednostek OSP. Obecnie remont w Jelance obejmuje wymianę drzwi zewnętrznych oraz wewnętrznych, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, likwidację ubytków tynków zewnętrznych przy ścianach fundamentowych, wzmocnienie ścian oraz wykonanie elewacji budynku. Prace przy strażnicy OSP w Płósach polegają na wymianie pokrycia dachowego, termomodernizacji budynku oraz wykonaniu elewacji.
Wszystkie prace pozwolą kompleksowo przygotować budynki na potrzeby świetlic wiejskich, które z powodzeniem są wykorzystywane przez mieszkańców w celu realizacji wielu inicjatyw oddolnych. Aktywność mieszkańców na rzecz swoich miejscowości jest szczególnie wspierana przez Wójta Gminy Karola Burka, który w takich właśnie inicjatywach dostrzega możliwości rozwoju społeczności gminnej i aktywizacji sołectw.

 

Powrót do pełnej listy aktualności