Aktualności

Lampy uliczne w systemie OF-GRID
2018.01.18 13:44

Na terenie Gminy Rzeczniów zamontowane zostały solarne autonomiczne lampy uliczne w systemie OF-GRID.Samorząd Gminy inwestuje w najnowsze technologie ściśle związane z oświetleniem ulicznym. Od kilku lat Gmina Rzeczniów borykała się z problemem przestarzałych linii i opraw oświetlenia ulicznego. Obserwowaliśmy częste awarie i okresowe wyłączenia lamp. Wprowadzone w ostatnich latach rozwiązania polegające na zakupie energii elektrycznej przez gminę w drodze przetargu oraz systematycznej modernizacji infrastruktury oświetleniowej wpłynęły znacznie na wydłużenie czasu świecenia oraz sprawność lamp.
„Wymianą opraw oświetleniowych zostały objęte następujące miejscowości: Rzeczniów, Rzeczniów-Kolonia, Jelanka, Grechów, Pawliczka, Marianów, Rzechów-Kolonia, Stary Rzechów, Podkońce i Płósy.Po montażu 320 lamp ledowych przyszedł czas na kolejne nowości” – mówi Wójt Gminy Karol Burek.
Solarne autonomiczne lampy uliczne w systemie OF-GRID, bo o nich mowa "oświetlają" miejsca, w których jak do tej pory było to niemożliwe. Uliczne oświetlenie solarne LED działa bez zasilania sieciowego. Opiera się całkowicie na energii słonecznej, co jest nieograniczone, bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Solarne lampy uliczne zasilane energią słoneczną stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznego oświetlenia ulicznego, zwłaszcza w miejscach odległych od infrastruktury, dla których nieopłacalne jest doprowadzenie energii elektrycznej. Na terenie gminy zamontowano 10 latarni: 3 przy Cmentarzu Parafialnym w Grabowcu, 2 przy Cmentarzu Parafialnym w Rzeczniowie, 1 przy Cmentarzu Parafialnym w Pasztowej Woli oraz 2 latarnie na odcinku od ronda w Rzeczniowie do Rzeczniowa-Kolonii i 2 latarnie w uliczce od Michałowa.
Koszt wymiany lamp ulicznych w poszczególnych miejscowościach wyniósł 160 000,00zł.Koszt inwestycji lamp OF GRID wyniósł 60 000,00 zł.
Wójt Gminy zapewnia, że na 2018 rok przewidziane są kolejne inwestycje w oświetleniu ulicznym, szczególnie w miejscowościach gdzie lampy są przestarzałe i generują przez to ogromne zużycie energii elektrycznej.
 

 

Powrót do pełnej listy aktualności