Aktualności

Biblioteka w Rzeczniowie wyróżniona w konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa”
2017.04.21 08:53

Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie uczestniczyła w konkursie Mistrz Promocji Czytelnictwa ogłoszonym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W IX edycji konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa wzięło udział 60 bibliotek z całego kraju. Celem konkursu jest popularyzacja działań bibliotek na rzecz upowszechniania czytelnictwa.
Jury konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Mistrz Promocji Czytelnictwa” przyznało wyróżnienie dla biblioteki w Rzeczniowie. Nagroda ta jest efektem dokonań Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rzeczniowie oraz dwóch filii bibliotecznych w Grabowcu i Pasztowej Woli. Wyróżnienie jest również uhonorowaniem dla działań Samorządu lokalnego za dbałość o rozwój kultury i czytelnictwa na terenie gminy.
Nagrody i wyróżnienia wręczono w dniu 20 kwietnia w Pałacu Rzeczpospolitej w Warszawie, podczas konferencji poprzedzającej Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2017. W imieniu Samorządu i Biblioteki w Rzeczniowie wyróżnienie odebrali Pan Karol Burek - Wójt Gminy oraz Pani Krystyna Wójtowicz – Dyrektor biblioteki.
 

 

Powrót do pełnej listy aktualności