Aktualności

Spotkanie z Panią Elżbietą Dzikowską
2016.10.07 11:47

30 września 2016 r. odbył się Eventu Ludzi z wyobraźnią. Był on finałem projektu „Bo wyobraźnia ma niezwykłą moc”, który w partnerstwie realizowało Stowarzyszenie Tworzyć Edukować Rozwijać oraz Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie.

Wydarzeniem podczas tego święta biblioteki było spotkanie z panią Elżbietę Dzikowską, która mówi o sobie, że urodziła się w czepku, który ma przynieść szczęście. We wstępie jednej z książek podróżniczka, dziennikarka i fotografik pisze tak: „ mnie przyniósł, bo mimo różnych – jak to w życiu- przykrych nieraz przeżyć i sytuacji udało mi się zachować optymizm, a wiadomo, że gdy ktoś myśli pozytywnie, pamięta to co dobre, a nie to co złe, to mu się więcej niż innym udaje”.

We słowach wstępu do spotkania dyrektor Biblioteki Krystyna Wójtowiczi przytoczyla również słowa z innej książki Elżbiety Dzikowskiej,ktora pisze tak: „dzisiaj można być wszędzie, jeśli ma się czas i pieniądze. Kiedy sięgnę myślą wstecz – trudno mi uwierzyć w swoją przeszłość, w to co przeżyłam; w to, że dziewczyna z prowincjonalnego miasteczka na Podlasiu mogła nie tylko zobaczyć prawie cały świat, ale jeszcze pokazać go tym dla, których był wówczas zamknięty (mowa tu o czasach PRL)”.

Jak mówi sama o sobie pisarka i podróżniczka zdarzają się cuda, jednak sama woli wierzyć w geny, w charakter i pracę. Wszystko inne to pochodne.

To spotkanie pełne optymizmu, ogromnej wiedzy z cała pewnością pozostawi niezatarty ślad w pamieci Czytelnikow średniego i młodszego pokolenia.

Ten piękny, słoneczny dzień święta biblioteki uświetnili swoim montażem flmowo-słowno-muzycznym młodzi aktorzy z teatrzyku "Pegaz", działającego przy naszej bibliotece. Czytali "Owocowe bajki"- produkt warsztatów owocowo-literacko-kulinarnych przeprowadzonych w filii w Pasztowej Woli. Zobaczyć można było na żywo pokaz carvingowych umiejętności pani Edyty Nowakowskiej-uczestniczki warsztatów carvingowych przeprowadzonych również w tej filii.

Z innych działań zrealizowanych w ramach projektu "Bo wyobraźnia ma niezwykłą moc" została przygotowana retrospekcja, którą można przez cały październik zobaczyć w bibliotece.

Wręczono okolicznościowe podziękowania dla grona wolontariuszy współpracujących przy tym projekcie.

 

Źródło: Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie

Powrót do pełnej listy aktualności