Aktualności

X Rzeczniowski Rajd Rowerowy „Ty i Ja. Rowery dwa”
2016.09.13 14:32

10-ty jubileuszowy Rzeczniowski Rajd Rowerowy już za nami. Rajd odbył się w sobotę 10 września. Pogoda dopisała, uczestnicy również. Na placu przed Urzędem Gminy w Rzeczniowie stawiło się prawie 150 rowerzystów mieszkańców gminy, gości z okolicznych gmin oraz sympatyków jazdy na rowerze. O godzinie 10.00 Wójt Gminy Rzeczniów Karol Burek oficjalnie otworzył rajd. Następnie peleton w asyście policji wyruszył w trasę. Trasa liczyła ponad 30 km i prowadziła przez miejscowości na terenie gmin Rzeczniów i Sienno: Rzeczniów – Grechów – Kotłowacz – Stara Wieś – Krzyżanówka – Grabowiec – Rybiczyzna – Podkońce – Rzechów – Rzeczniów. Na trasie zorganizowano dwa postoje. Jeden na terenie parku w Grabowcu, kolejny przy OSP w Podkońcach. Organizatorzy składają podziękowanie dla OSP w Grabowcu oraz OSP w Podkońcach za gościnę oraz udostępnienie lokali podczas postojów.
Po godzinie 13 peleton dotarł bezpiecznie na skąpany w słońcu kompleks rekreacyjno-sportowy w Rzeczniowie. A tu czekała na wszystkich pyszna grochówka przygotowana przez Panie z Zespołu Szkół w Rzeczniowie oraz grillowane kiełbaski. Była też niespodzianka. Dla uczestników grał Zespół AKORD. Przy dźwiękach muzyki miło płynął czas.
Rzeczniowski Rajd Rowerowy to nie tylko jazda na rowerze ale również konkursy z nagrodami. W czerwcu odbył się konkurs na plakat promujący Rzeczniowski Rajd Rowerowy – Ty i ja. Rowery dwa. Praca laureata konkursu została wykorzystana na plakacie 10-go rajdu. W tym roku pierwszą nagrodę otrzymał Wiktor Gawlik, obecnie uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej w Rzeczniowie. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się: Wiktoria Łagowska, Mateusz Zawal, Katarzyna Nowakowska, Kinga Sierpień, Karolina Pastuszka, Paulina Wojtas, Agata Burek i Zuzanna Wróbel. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy wręczył Wójt Gminy Karol Burek. Uczestnicy konkursu otrzymali plecaki, monopody do robienia zdjęć typu selfi oraz pamiątkowe koszulki i gadżety z logo rajdu. Laureat konkursu nagrodzony został małą kamerą a laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymali dodatkowo powerbanki. W trakcie trwania rajdu odbyły się dwa kolejne konkursy. Pierwszy - na najlepiej wyposażonego rowerzystę odbył się w 4 kategoriach wiekowych i tu również uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody. Drugi konkurs przygotowany przez Gminną i Powiatową Bibliotekę Publiczną wymagał od uczestników wiedzy na temat poprzednich edycji rajdu. W konkursie „10 na 10” czyli 10 pytań na 10-ty rajd wszyscy wykazali się doskonałą pamięcią i znajomością zagadnienia. Wójt Gminy wraz z Dyrektorem Biblioteki Krystyną Wójtowicz wręczyli prawie 20 nagród i wyróżnień.
Jubileuszowy rajd był również okazją do wręczenia podziękowań dla osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do wsparcia przedsięwzięcia. Dla Pana Witolda Pastuszki i Jacka Piątka, którzy od I-szej edycji angażują się w działania i prowadzą peleton, dla Pani Agnieszki Piątek, która świadczyła obsługę medyczną podczas rajdu oraz dla Pana Piotra Kępczyka, który jak zawsze w ramach wolontariatu zajął się oprawą fotograficzną rajdu. Serwisem rowerowym podczas rajdu zajął się Sebastian Majewski oraz Tomasz Paluch, którym również zostało wręczone podziękowanie.
W tym roku rajd poprzedzony został warsztatami dla uczniów dwóch szkół podstawowych oraz gimnazjum. Warsztaty na temat bezpiecznego poruszania się na rowerze oraz z zakresu serwisu rowerowego poprowadził Sebastian Majewski, który prowadzi na co dzień Lecznicę Rowerową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wartościowe wykłady, ciekawy pokaz oraz dobry kontakt z uczniami sprawiły, że uczestnicy warsztatów byli bardzo zadowoleni z takich zajęć. Warsztaty odbyły się w piątek 9 września.
Organizatorami rajdu byli: Wójt Gminy Rzeczniów, Stowarzyszenie Tworzyć Edukować Rozwijać, Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie oraz Zespół Szkół w Rzeczniowie.
Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Dzięki temu wszyscy uczestnicy mogli otrzymać kamizelki odblaskowe z logo rajdu i logo Mazowsza oraz zakupione zostały atrakcyjne nagrody dla uczestników konkursów.
Rajd został objęty patronatem medialnym przez Radomską Grupę Mediową (Radio Rekord, Co Za Dzień, 7 dni, SuperHit.pl, Radomled.pl) oraz Twoje Radio Lipsko.

Więcej zdjęć w galerii

Justyna Niedziela-Gawlik
Fot. Agata Skrzypczyk, Agnieszka Kępczyk, Piotr Kępczyk
 

 

 

Powrót do pełnej listy aktualności