Aktualności

Coś ze sznurka – warsztaty w ramach realizacji projektu: Bo wyobraźnia ma niezwykłą moc
2016.06.17 10:55

Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie oraz Stowarzyszenie Tworzyć Edukować Rozwijać realizują od maja 2016 r. projekt w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Partnerstwo Publiczno-Społeczne, priorytet Promocja literatury i czytelnictwa. Wydarzenia kulturalne pod hasłem: „Bo wyobraźnia ma niezwykłą moc” obejmą wszystkie, publiczne placówki biblioteczne w gminie Rzeczniów. Głównym celem projektu jest aktywizacja lokalnej społeczności wokół biblioteki publicznej oraz wzmocnienie znaczenia biblioteki jako miejsca integracji życia społeczności lokalnej. Projekt dotyczy trzech bloków tematycznych:
Nie tylko groch z kapustą - Biblioteka w Rzeczniowie, Sznurkowe historie - Biblioteka w Grabowcu, Biblioteka zaczynajka - Biblioteka w Pasztowej Woli.
Zrealizowano już pierwsze zadania. Biblioteki znalazły wielu współpracowników w postaci wolontariuszy. Nadal trwa nabór chętnych do Bibliotecznego Klubu Wolontariatu. Ci, którzy jako pierwsi odpowiedzieli na nasze zaproszenie przeszli już szkolenie w ramach wolontariatu. Przeprowadziła je Monika Makowiecka. Filia Biblioteczna w Grabowcu była gospodarzem niecodziennych warsztatów prowadzonych pod haslem: „Coś ze sznurka”. Prowadzila je animatorka Anna Sadowska i jako wolontariuszka Katarzyna Kubiś-Tracz. Uczestnicy warsztatów wykorzystując sznurek jako jeden z podstawowych elementów dekoracyjnych mieli możliwość wykonania ozdobnej kartki z biblioteki, aniołka, flakonów, kuli sznurkowej pod czujnym okiem isntruktorki pani Ani. Natomiast sztuką tworzenia biżuterii w postaci bransoletek, naszyjników dzieliła się Pani Katarzyna oblegana przez dziewczęta , a potem doroslych uczestnikow warsztatów.
Uczestnicy serdecznie dziękują Paniom za bardzo twórcze zajęcia i proszą o więcej. Natomiast przepiękne ozdoby, które wykonali można obejrzeć na wystawie w Filii Biblioteki Publicznej w Grabowcu.
Na kolejne działania zaprasza Filia Biblioteczna w Pasztowej Woli już na 29 czerwca. Proponowane tam warsztaty literacko–owocowe oparte na książce B. Gawryluk - „Owocowe bajki mają szanse stać się świętem dla dzieci, rodzicow i dziadków. W bibliotece gminnej odbędą się natomiast już 7 lipca warsztaty kulinarno–gawędziarskie. Poprowadzi je Piotr Gudek - uczestnik programu Master Chef .
Prosimy bacznie obserwować informacje na stronach bibliotek, a także na stronie www.rzeczniow.info i na fb. Ten projekt to niebywala okazja aby wyjść z domu i spotkać ciekawych ludzi oraz uczestniczyć w niezwyklym wydarzeniu kulturalnym. Zapraszamy.

 

Teks i fot: starszy kustosz Mariola Kruk
 

Powrót do pełnej listy aktualności