Aktualności

Aktywności możemy się uczyć od Stowarzyszenia
2015.09.29 07:32

Stowarzyszenie "SENIOR" w Rzeczniowie to stali bywalcy okolicznych pikników, festynów i jarmarków. W tym roku na swoim koncie mają już udział w dwóch wydarzeniach, które odbywały się w Kielcach: Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL oraz piknik "Baw się z nami LGD-ami". Panie odwiedziły również Warszaw, gdzie podczas Jarmarku Zygmuntowskiego zachwycały przechodniów rzeczniowskimi smakami. Działania stowarzyszenia to doskonała promocja nie tylko dla samej organizacji ale przede wszystkim gminy.
Panie nawiązuję kontakty i biorą udział w coraz większej ilości wydarzeń. Po raz pierwszy gościły w tym roku w Obrazowie gdzie odbywało się "Jabłkobranie" - Europejskie Święto Jabłka. Nie zapominają również o cyklicznych wydarzeniach, w których od kilku lat systematycznie biorą udział jak: Kiermasz Wielkanocny w Lipsku, Festiwal Promocji i Lansu "Ściernisko" w Rzeczniowie, Święto Chleba w Jacentowie gm. Sadowie czy Dożynki Powiatowo Gminne w Siennie.
Panie ze stowarzyszenia promują tradycyjne potrawy z kapusty, m.in. pierogi z kapustą, kapustę z grochem, tradycyjny kapuśniak a w tym roku w menu pojawiły się kruche babeczki o wdzięcznej nazwie "Seniorinki".
Działalność Stowarzyszenia to nie tylko udział w zewnętrznych wydarzeniach. To również własne inicjatywy i spotkania. Członkowie Stowarzyszenia spotykają się cyklicznie raz w miesiącu. Często zapraszają gości, którzy swoimi wystąpieniami uatrakcyjniają te spotkania i wywołują wspomnienia. Tak było podczas wizyty Pani Małgorzaty Szot-Wróblewskiej, która opowiedziała o tradycjach śpiewaczych w Gminie Rzeczniów i umożliwiła zebranym odsłuchanie kilku nagrań muzyki tradycyjnej zarejestrowanej w Rzeczniowie w 1951 roku. Utwory wykonywane były przez członków rodzin osób znajdujących się na sali co wywołało wiele emocji.   Czasami okazją do spotkania Seniorów jest zwykła chęć obcowania z drugim człowiekiem.
Dzięki temu jesień życia staje się barwna i radosna.

 

 

 

Powrót do pełnej listy aktualności