Aktualności

VIII Rzeczniowski Rajd Rowerowy - relacja
2015.09.08 13:09

W dniu 5 września (sobota) odbył się już VIII RZECZNIOWSKI RAJD ROWEROWY - TY I JA. ROWERY DWA. Organizatorem rajdu był Wójt Gminy Rzeczniów wraz z Zespołem Szkół w Rzeczniowie, Gminną i Powiatową Biblioteką Publiczną w Rzeczniowie oraz Stowarzyszeniem Tworzyć Edukować Rozwijać. Rajd rozpoczął się o godzinie 9.00 na placu przy Urzędzie Gminy w Rzeczniowie. Tu przez pół godziny trwała rejestracja uczestników. Po 9.30 Pan Karol Burek Wójt Gminy Rzeczniów otworzył oficjalnie rajd i peleton wyruszył w trasę. Na czele peletonu pojechał Pan Zbigniew Korycki Dyrektor Zespołu Szkół w Rzeczniowie oraz Pan Witold Pastuszka Radny Gminy Rzeczniów. Tym razem trasa rajdu prowadziła przez teren gminy Sienno i Lipsko. Na trasie znalazły się miejscowości: Rzeczniów - Jelanka – Janów – Gozdawa - Ludwików - Bronisławów - Wiśniówek - Władysławów - Aleksandrów - Osówka - Sienno - Rzeczniów. W Siennie uczestnicy skorzystali z zaproszenia sąsiadów i zatrzymali się na dłuższy postój. Gospodarze w ramach akcji „Narodowe czytanie” zaprosili wszystkich na wysłuchanie fragmentu „Lalki”. A czytał Pan Mariusz Strąk Wójt Gminy Sienno, Sekretarz Gminy, Dyrektor GOK w Siennie oraz pracownicy biblioteki. Następnie uczestnicy pokonali ostatni etap rajdu i ok. godziny 15 dotarli na metę. A tu jak zawsze na placu przy ZS w Rzeczniowie czekał na uczestników gorący posiłek – pyszna grochówka. W trakcie rajdu odbył się konkurs na najlepiej wyposażonego rowerzystę. Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach wiekowych: 0-12 lat, 13-50 lat, 50+. Wśród zgłoszeń do konkursu komisja dokonała wyboru zwycięzców. W skład komisji weszli: Zbigniew Korycki – Dyrektor ZS w Rzeczniowie, Tomasz Paluch, który zajął się obsługą techniczną rajdu oraz Jan Wesołowski – reprezentant Grupy OGAR z Ostrowca Św.
Zwycięzcom i uczestnikom konkursu nagrody i dyplomy wręczył Wójt Gminy Karol Burek. Nagrody zdobyli: w kategorii 0-12 za zajęcie I miejsca ex aequo Kinga Olesińska i Wiktor Gawlik, kolejne miejsca zajęli Agata Burek, Julia Nachyła i Milena Lachowicz; w kategorii 13-50 lat za zajęcie I miejsca Adrian Leśkiewicz; w kategorii 50+ za zajęcie I miejsca Wojciech Piwnik a kolejne miejsca zdobyli Zbigniew Niewadzi i Kazimierz Wilczyński.
Po wręczeniu nagród Wójt Gminy podziękował wszystkim za wytrwałość i zakończył oficjalnie rajd.
O bezpieczeństwo w uczestników w trakcie rajdu zadbali policjanci z Posterunku Policji w Siennie, którzy pilotowali rajd oraz kierowali ruchem w miejscach skrzyżowań ulic na trasie.
Warunki pogodowe sprzyjały uczestnikom rajdu. W wydarzeniu wzięło udział 97 uczestników. Na kolejny IX rajd zapraszamy w maju.