Aktualności

Nagroda dla najlepszych uczniów
2015.07.29 10:07

 

 

W dniu 1 lipca 2015r. grupa uczniów ze szkół na terenie Gminy Rzeczniów miała okazję pojechać na wycieczkę do Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej. Wycieczka była nagrodą ufundowaną przez Wójta Gminy Rzeczniów dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2014/2015 osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.


Nagrodę otrzymali:
- Anna Kaczor, Natalia Borek, Aleksandra Tomanek, Partycja Kargul, Kinga Pastuszka – z Publicznego Gimnazjum w Rzeczniowie;
- Małgorzata Kępczyk, Julia Nachyła, Agata Burek, Anna Świętoń – z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczniowie;
- Klaudia Sieradzka, Martyna Chamerska, Paulina Pastuszka, Izabela Zaborowska – z Publicznej Szkoły Podstawowej w Grabowcu;
- Izabela Kiepas – z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pasztowej Woli.
Uczniowie spędzili kilka godzin w wiosce średniowiecznej położonej w miejscowości Huta Szklana w gminie Bieliny. W wiosce można było zobaczyć drewniane chatki z XII/XIV w. które w interaktywny sposób ukazują życie Słowian i ich pracę. W każdej chacie można było zapoznać się z innym rzemiosłem. Uczestnicy wyprawy wzięli udział w dwóch warsztatach: wikliniarskim z obróbką drewna oraz tkackim, które sprawiły uczniom wiele radości i wzbogaciły ich o nowe umiejętności. Dopełnieniem tej oferty były średniowieczne harce i psoty.
Po tak aktywnie spędzonych godzinach Wójt Gminy Karol Burek, który osobiście zaplanował uczniom ten pobyt, zaprosił wszystkich na obiad w Karczmie Izba Dobrego Smaku w Hucie Szklanej należącej do Szlaku „Świętokrzyska Kuźnia Smaków”.
Dopełnieniem wycieczki był przejazd kolejką na Święty Krzyż i zwiedzanie Zespołu Klasztornego.
Strudzeni ale bogatsi w nową wiedzę i doświadczenia uczestnicy wyprawy wrócili do domu w godzinach wieczornych.
Wyróżnieni uczniowie serdecznie dziękują Panu Wójtowi za zorganizowanie im wspaniałej wakacyjnej wycieczki.

 

 

 

 

 

Powrót do pełnej listy aktualności