Aktualności

Odjazdowy Bibliotekarz 2015
2015.06.17 12:12

     Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie wraz z filiami w Grabowcu i w Pasztowej Woli organizuje Rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz po raz czwarty. Uczestnicy rajdu startują z różnych placówek- ze swoich miejscowości, wyjeżdżają zatem w różnych godzinach, by wspólnie połączyć się na trasie.
          Trasa przejazdu jest następująca: Grabowiec i Pasztowa Wola do Rzeczniowa i dalej Grechów, Kotłowacz, Mała Krzyżanówka, Stara Wieś, Kochanówka, Krzyżanówka, Grabowiec, Rzeczniów.
      Zaplanowany jest przystanek i spotkanie z bibliotekarzami z Sienna w Kochanówce w Niepublicznej Szkole Podstawowej gdzie odbędą się różnego rodzaju konkursy, gry ruchowe oraz ognisko.
Każdy z uczestników „Odjazdowego Bibliotekarza” otrzyma wiersz ks. Jana Twardowskiego, który może być swoistym przewodnikiem do naszego kolejnego spotkania w 2016 r.
     Biblioteki upamiętnią w ten sposób 100 rocznicę urodzin poety. Chętni uczestnicy rajdu poproszeni będą o odczytanie wylosowanego przez siebie utworu.

     Wszystkich zapalonych cyklistów zapraszamy na trasę „Odjazdowego Bibliotekarza”. Gwarantujemy możesz stać się zapalonym miłośnikiem poezji ks. Jana Twardowskiego.

 

Odjazdowy Bibliotekarz 2015
28 czerwca
Start: Rzeczniów 13.30
 

 

Powrót do pełnej listy aktualności