Aktualności

Agrotravel 2015 - 10-12 kwietnia
2015.04.15 07:35

W dniach 10 – 12.04.2015 r. w Kielcach już po raz siódmy odbywały się Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL. Targi AGROTRAVEL to jedna z największych imprez wystawienniczych, traktujących o turystyce wiejskiej i agroturystyce. Z roku na rok do Kielc przyjeżdża coraz więcej wystawców i odwiedzających. Swoje oferty prezentują m.in. lokalni twórcy oraz producenci tradycyjnych, regionalnych wyrobów.
Krajem partnerskim tegorocznej edycji targów był region Velika Gorica Republiki Chorwacji, a regionem partnerskim Makroregion Polski Wschodniej - Green Velo. Ścieżkę rowerową, która połączy się w swego rodzaju autostradę rowerową, prezentował Krystian Herba, który może pochwalić się pokonaniem kilku tysięcy schodów na rowerze.
„Krzemienny Krąg” wzorem lat ubiegłych wspólnie z sześcioma innymi LGD –ami z województwa świętokrzyskiego i Federacją HORYZONT promował się na wspólnym stoisku „Szlaku Przygody”.
Nieodzownym elementem każdej edycji targów jest Karczma z regionalnymi i tradycyjnymi produktami kulinarnymi. Na „Karczmie Świętokrzyskiej” swoje rękodzieło oraz potrawy regionalne, m.in. kapustę z grochem, pierogi z mięsem, chleb ze smalcem, chruściele, ciasta i nalewki prezentowało Stowarzyszenie „Senior” z Rzeczniowa, Koło Kobiet Aktywnych z Sadowia, Stowarzyszenie Nasz Rżuchów i Kropka, Koło Gospodyń Wiejskich Kochanówka i Krzyżanówka. Mieszkańcom Rzeczniowa towarzyszył Wójt Gminy Karol Burek.
Organizatorami całego przedsięwzięcia byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Polska Organizacja Turystyczna, Targi Kielce S.A., Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego.
 

 

 

 

Powrót do pełnej listy aktualności