Aktualności

Wystawa "Prywaciarze"
2015.01.07 13:35

Wystawa „Prywaciarze - początki polskiej mikroprzedsiębiorczości” przygotowana przez Akademię Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa zawitała do Rzeczniowa. Archiwalne fotografie i dokumenty oraz oryginalne przedmioty prezentujące historię poszczególnych rzemiosł, zawodów oglądać można w Gminnej i Powiatowej Bibliotece w Rzeczniowie. Prezentowane fotografie przenoszą widza w świat kupców na tle małych sklepów oraz straganów oraz w świat minionej już epoki „prywaciarzy” okresu powojennego i PRL-u.

Uroczyste otwarcie wystawy z projekcją fragmentów filmów dokumentujących tamte czasy nastąpi 8 stycznia o godzinie 13.00 w Kinie za Rogiem.

Wystawa oglądać można w siedzibie GiPBP w Rzeczniowie. Wystawie towarzyszyć będą niespodzianki. Komisarzem wystawy jest Piotr Kutkowski.

Biblioteka w Rzeczniowie serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Rzeczniów i okolic, szczególnie miło będzie nam gościć „prywaciarzy” z tamtych lat, którzy zechcą podzielić się swoimi wspomnieniami.

Skorzystaj z porad dla mikroprzedsiębiorców: www.mikroporady.pl

 

Powrót do pełnej listy aktualności