Aktualności

2014.12.15 08:40

W dniu 4 grudnia 2014 roku odbyło się uroczyste otwarcie Kina za Rogiem w Rzeczniowie. O godzinie 13.30 rozpoczęły się uroczystości otwarcia sali kinowej. Inwestycja przeprowadzona została dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Pan Wójt podziękował serdecznie wszystkim którzy wnieśli wkład w tą inwestycję. Szczególne wyrazy podziękowania złożył na ręce reprezentanta Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji - Pana Krzysztofa Węglarza oraz Pani Małgorzaty Kobus przedstawiciela realizatora „Kina za Rogiem”, która wspomagała adaptację sali do funkcji kina. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Rzeczniów Pan Karol Burek, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Barbara Gębusia, Dyrektor Zespołu Szkół w Rzeczniowie - Pan Zbigniew Korycki, przedstawiciel Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji - Pan Krzysztof Węglarz oraz Ks. Marek Wójcik Proboszcz Parafii Pasztowa Wola, który poświecił salę kinową.

Ideą projektu Kino za Rogiem jest stworzenie nowej filozofii kina społecznościowego - miejsca, w którym można razem przeżywać kontakt ze sztuką. Tutaj nie tylko animator kina, ale i widz może mieć wpływ na repertuar. Każdy może wybrać film z bazy (biblioteki filmów) dostępnej na stronie projektu i złożyć "zamówienie" do animatora kina. Widzowie ustalają dogodny termin, godzinę seansu, kupują bilety i w bardzo dobrych warunkach oglądają wybrany przez siebie film. Jest to małe, nowocześnie wyposażone kino, zapewniające wysoką jakość obrazu i dźwięku.

Oprócz polskiej i światowej klasyki i przebojów bieżącego repertuaru będzie tu można obejrzeć również te filmy, które do multipleksów nigdy nie trafiają. W repertuarze: kino dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych, propozycje dla szkół i dla seniorów, klasyczny i współczesny dokument, dobre kino rozrywkowe i ambitne filmy problemowe, twórczość uznanych mistrzów i młodych adeptów szkół filmowych.
Od 5 grudnia dorośli widzowie mogli oglądać film wzruszający i godny oskarów, oparty na prawdziwej historii ”Kamerdyner” Ceny biletów – 2,50 zł.
Również od 5 grudnia w ramach prezentu mikołajkowego dla dzieci odbywały się bezpłatne projekcje filmu „Ratujmy Mikołaja”.

Informacje szczegółowe i rezerwacja u animatora kina pod numerem telefonu – 798 464 780.

 

                                                               
   

Powrót do pełnej listy aktualności