Pszczelarstwo

Rylski Eugeniusz - urodzony 6 września 1945 roku. Rolnik, obecnie zapalony pszczelarz-z tytułem mistrza pszczelarskiego.
 
 
 

 

Maria Gębka – kwalifikowany, zawodowy pszczelarz. Pszczelarstwem zajmuje się od ponad 20 lat. Ciągle udoskonala i pogłębia wiedzę na kursach doszkalania zawodowego w Pszczelej Woli i czyta dużo prasy pszczelarskiej. Wraz z mężem Tadeuszem prowadzi w miejscowości Osinki przydomową pasiekę, składającą się z 17 uli. Obydwoje z mężem są w wieku emerytalnym. Obecnie nie powiększają liczby uli w swojej pasiece, ale nastawiają się na dobro ich pszczół oraz jakość miodu. Miód który uzyskują od pszczół wykorzystują na własne potrzeby jak i potrzeby rodziny. Miód przeznaczają również do sprzedaży. Pasieka znajduje się na terenie ekologicznym daleko od ruchliwej szosy a blisko lasu.
Miody pozyskiwane są z roślin, drzew i krzewów kwitnących w pobliżu pasieki: runa leśnego, jagód, malin, jeżyn, poziomek, zawilców, fiołków, truskawek oraz klonów, tarniny, jarzębiny, akacji, lipy a jesienią gryki i malin.
Pani Maria prowadzi systematyczną wymianę matek pszczelich. Matkę reprodukcyjną kupuje od hodowcy matek pszczelich jak również hoduje swoje matki rasy kraińskiej linii Alpejka, które są łagodne i miodne a praca z nimi to przyjemność.
Wszystkich zainteresowanych miodami i pszczelarstwem Państwo Gębka zapraszają do swojej pasieki.