Bibułkarstwo

Marzena Wójcik – mieszkanka Rzeczniowa, bibliotekarka od 20 lat. Pracuje w Gminnej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Rzeczniowie. Studentka Instytutu  Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego, jest w trakcie pisania pracy magisterskiej pt. "Stan i wykorzystanie bibliotek parafialnych w diecezji sandomierskiej". Pełni obowiązki instruktora powiatowego. Jest współredaktorką rozdziału o gminie Rzeczniów w Ziemi Lipskiej. Gminy i osady wiejskie- Tom II. Prowadzi szkolenia dla bibliotekarzy oraz dla dzieci i młodzieży poparte własnym doświadczeniem z zakresu:
- obsługi komputera, multimediów,
- edukacji czytelniczo-medialnej,
- edukacji plastyczno-technicznej, w tym warsztaty bibułkarskie "Kwiaty na cztery pory roku".
W 2009 roku uczestniczyła w warsztatach bibułkarskich prowadzonych przez Andrzeja Kusza z Bóbrki. Od tamtej pory jest ogromną pasjonatką bibułkarstwa. Z powodzeniem prowadzi warsztaty dla dzieci ucząc ich cierpliwości i dokładności w tworzeniu misternych kwiatów na każdą porę roku. Stosując różnorodne formy, metody podczas pracy z dziećmi i młodzieżą stara się wytworzyć miłą atmosferę aby twórczy wysiłek był czymś co pamięta się przez lata.
 
 
Kazimiera Pastuszka - Zajmowała się w życiu wieloma rzeczami: próbowała szydełkować, wyszywać,fotografować ale dopiero bibułkarstwo stało się dla niej prawdziwą pasją, którą pielęgnuje z wielkim pietyzmem. Kocha te swoje szyszki i róże z bibuły i z krepiny, rolowane, ,,cukierkowane".Dziś nie wyobraża sobie, że można nie zajmować się bibułą Jest wdzięczna tym, którzy odkryli bibułkarstwo dla niej.